رژیم لاغری سه هفته ای با معرفی بهترین نمونه رژیم رایگان | چنگال

هر آنچه درباره رژیم لاغری سه هفته ای باید بدانید

رژیم لاغری 3 هفته ای

رژیم لاغری سه هفته ای یکی از متدهای جدید برای لاغری است که در آن افراد تلاش می‌کنند تا در طول سه هفته کاهش وزن خوبی داشته باشند. 21 روز نسبتا مدت‌زمان خوبی برای نتیجه گرفتن از یک رژیم لاغری بوده و می‌توان به آن امیدوار بود.

امروزه همه ما از خطرات چاقی و اضافه وزن و تأثیرات منفی آن بر روی سلامتی فرد آگاه هستیم؛ در همین راستا اغلب مردم به دنبال روش‌های لاغری سریع هستند تا بتوانند از شر چربی‌های اضافی خود راحت شوند. در ادامه به معرفی کامل رژیم لاغری سه هفته ای می‌پردازیم تا شما اطلاعات کافی در این زمینه به دست آورید.

آیا رژیم لاغری سه هفته ای واقعیت دارد؟

اگر شما نیز برای کاهش وزن اقدام کرده‌اید و به دنبال یک روش تأثیرگذار در این زمینه هستید تا بتوانید به صورت اصولی، چربی‌های اضافی خود را از بین ببرید، باید از معایب لاغری سریع و در مدت کم آگاهی داشته باشید. بسیاری از افراد در این زمینه به سراغ رژیم‌های سخت می‌روند که از طریق آنها بتوانند در مدت کوتاه چندروزه، چند کیلوگرم وزن کم کنند.

 

رژیم لاغری در 21 روز

 

رژیم‌های دوره‌ای کوتاه‌مدت که ادعا می‌کنند می‌توانند کاهش وزن زیادی را برای شما به دنبال داشته باشند، بدون شک ضرر و زیان زیادی برایتان به همراه خواهند داشت. روند کاهش وزن باید به صورت اصولی طی شود تا هیچ‌گونه آسیبی به سلامتی شما وارد نکند. لاغری سریع برای ماهیچه‌ها و به خصوص قلب، بسیار خطرناک بوده و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

سه هفته می‌تواند دوره مناسب و خوبی برای لاغری باشد که شما اقدامات موردنیاز و اصولی را در این محدوده انجام دهید. شما می‌توانید در طول سه هفته با رعایت یک رژیم غذایی اصولی و مناسب که فشار زیادی به جسمتان وارد نشود، کاهش وزن چشمگیر و قابل قبولی داشته باشید. البته در طول سه هفته نباید انتظار کاهش 15 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید؛ پس تلاش کنید که همه چیز را واقع‌گرایانه پیش ببرید، در این صورت خواهید دید که این رژیم نیز واقعیت دارد و می‌تواند در این زمینه کمک‌کننده باشد.

 

عوامل موثر بر میزان کاهش وزن اصولی در رژیم لاغری سه هفته ای

عوامل متعددی در میزان کاهش وزن شما در مراحل مختلف این دوره 21 روزه تأثیرگذارند که عبارتند از:

 

زمان رژیم گرفتن

به‌صورت کلی کاهش وزن در مراحل اولیه رژیم غذایی به مراتب سریع‌تر از مراحل میانی و پایانی پیش می‌رود و حتی ممکن است در یک دوره سه هفته ای، شما نزدیک به 10 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید. به صورت کلی طبق تحقیقات انجام شده، هفته ای نیم تا یک کیلوگرم لاغری توصیه می‌شود. فراموش نکنید که هر دوره رژیم لاغری نیاز به دوره تثبیت نیز دارد تا وزن از دست داده در طول دوره مجددا باز نگردد.

 

نوع سوخت و ساز بدن

از طرف دیگر نوع سوخت و ساز بدن نیز در این زمینه تأثیرگذار است. بدن برخی از افراد دارای چربی‌های انباشته بیشتری بوده و شاید لاغری و کاهش وزن برای آنها بیشتر باشد؛ از طرف دیگر برخی دیگر هنگام چربی‌سوزی و کم کردن وزن با مشکلات و سختی های بسیاری رو به رو شده و زمان بیشتری برای این کار نیاز دارند.

 

برنامه غذایی برای کاهش وزن در 21 روز

 

مقدار کاهش وزن با رژیم لاغری 21 روزه

در صورتی که تثبیت کاهش وزن انجام نشود، احتمال بازگشت چربی‌ها پس از اتمام رژیم وجود دارد؛ پس به هیچ عنوان نباید نسبت به این موضوع بی‌توجه بوده و از کنار آن به راحتی عبور کنید. بسیاری از متخصصان تغذیه بر این باورند که هرچه سرعت تغییرات در این بازه متوسط‌تر باشد، کاهش وزن نیز پایدارتر خواهد بود.

در صورتی که شما مطابق با رژیم لاغری سه هفته ای کاهش وزن خود را پیش ببرید، می‌توانید در هر هفته بین یک کیلو و نیم تا سه کیلو کاهش وزن داشته باشید که مقدار مناسبی است. توجه داشته باشید که در روزهای ابتدایی رژیم ممکن است شما همراه با چربی‌ها، آب بدنتان را نیز از دست دهید. بدیهی است که در این حالت کاهش وزن بیشتری خواهید داشت و ممکن است بیشتر از میزان گفته شده باشد.

 

نحوه عملکرد رژیم لاغری سه هفته ای

به صورت کلی تمام رژیم‌های لاغری، بر روی کاهش کالری دریافتی تمرکز دارند و تلاش می‌کنند تا از این طریق فرد را درگیر کاهش وزن کنند. رژیم لاغری سه هفته ای نیز از این قائله مستثنی نبوده و همین روند را در پیش دارد. در طول این رژیم شما باید با یک برنامه غذایی اصولی پیش بروید که تمام مواد غذایی موردنیاز بدنتان در آن تأمین شود. واضح است که اگر تغییرات شدید و زیادی در برنامه تغذیه خود به وجود آورید سرعت و میزان کاهش وزنتان نیز به دنبال آن بسیار زیاد می‌شود.

 

لاغری در 21 روز

 

لازم به ذکر است که میزان کالری موردنیاز بدن، دارای حداقل مشخصی است و به هیچ عنوان نباید از آن مقدار کمتر شود؛ چرا که در این صورت ممکن است آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری به بدن شما وارد شود. اصلی‌ترین توصیه‌ها برای افزایش اثرگذاری رژیم لاغری 21 روزه عبارتند از:

 

جایگزین کردن غذاهای کم کالری

شما در طول این رژیم باید غذاهای کم کالری را جایگزین غذاهای پرکالری کنید که قبل از رژیم به صورت مداوم از آنها استفاده می‌کردید. پس کالری شماری یکی از اقدامات لازم و تأثیرگذار در این زمینه بوده که بهتر است انجام دهید. کالری تمام مواد غذایی آماده که از مغازه خریداری می‌کنید، بر روی بسته‌بندی آنها درج شده است و شما می‌توانید از این طریق از میزان کالری موجود در آنها اطلاع پیدا کنید.

 

مشورت با متخصص تغذیه

کالری موردنیاز بدن هر فرد بسته به جنسیت، سن، وزن، قد و شرایط جسمی او متفاوت است؛ پس در این زمینه نمی‌توان یک نسخه از قبل پیچیده شده برای همه در نظر گرفت. توصیه می‌کنیم که در این راستا به یک متخصص تغذیه مراجعه کرده تا بتوانید به‌صورت اصولی کالری دریافتی خود را در طول روز کاهش دهید.

 

برقراری تعادل میان کالری مصرفی و دریافتی

از طرف دیگر برقراری تعادل بین کالری دریافتی و کالری مصرفی نیز یکی از اهداف این رزیم است. افزایش میزان تحرک و ورزش منظم، می‌تواند در این زمینه کمک شایانی به کاهش وزن شما بکند. در ادامه بیشتر به تأثیر ورزش در رژیم لاغری سه هفته ای توضیح می‌دهیم.

 

رژیم لاغری سه هفته ای

 

ورزش در کنار رژیم لاغری سه هفته ای

در صورتی که کالری دریافتی شما در طول روز بیشتر از حد استاندارد و نیاز بدنتان باشد، می‌توانید با یک برنامه ورزشی منظم و مناسب، آنها را از بین ببرید. اگر بتوانید رژیم لاغری و ورزش را در راستای یکدیگر پیش ببرید، بهترین نتایج ممکن را در زمینه لاغری سریع و سه هفته ای دریافت خواهید کرد. همان‌طور که در قسمت‌های قبلی نیز اشاره کردیم، تثبیت لاغری اهمیت بسیار زیادی در روند کاهش وزن شما دارد. اگر به دنبال راهی هستید که وزنتان را بعد از دوره کاهش وزن ثابت نگه داشته و از بازگشت مجدد چربی‌های سوزانده شده جلوگیری کنید، ورزش را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در صورتی که روزانه نیم تا یک ساعت را به ورزش منظم اختصاص دهید، می‌توانید وزن خود را بعد از لاغری به راحتی تثبیت کنید. لازم به ذکر است که ورزش به تنهایی نمی‌تواند کاهش وزن زیادی را برای شما به ارمغان آورد؛ اما ترکیب آن با رژیم لاغری سه هفته ای، نتیجه‌ای فوق‌العاده برای شما خواهد داشت.

 

لاغری در 3 هفته

 

رژیم لاغری سه هفته ای مناسب چه افرادی است؟

در این قسمت قصد داریم تا به پرسش دیگری در زمینه رژیم لاغری سه هفته ای پاسخ دهیم، این رژیم مناسب چه افرادی است؟ امروزه رژیم‌های لاغری متعددی ارائه شده‌اند که برخی از آنها قدرت تأثیرگذاری بالایی دارند و می‌توانند شما را به نتیجه دلخواهتان در این زمینه برسانند. نکته‌ای که وجود دارد این است که شما باید قبل از شروع دوره هر رژیمی، مطمئن شوید که برای شما مناسب و نتیجه‌بخش خواهد بود. در غیر این صورت ممکن است وقت شما در طول دوره رژیم هدر رود یا اینکه آسیب‌های مختلفی به‌خاطر رژیم غلط و نادرست به بدنتان وارد شود.

درباره تأثیرگذاری بالا و درصد موفقیت رژیم لاغری سه هفته ای در قسمت‌های قبلی صحبت کردیم. پس شما می‌توانید با اطمینان خاطر بالا به سراغ این رژیم بروید تا یک روند کاهش وزن اصولی و دقیق را پیش رو داشته باشید. رژیم لاغری سه هفته ای برای کسانی که دچار استپ وزنی شده‌اند و روند لاغری و کاهش وزنشان متوقف شده است، می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. اشخاصی که به دنبال یک رژیم لاغری برای کاهش وزن سریع و بدون بازگشت هستند نیز می‌توانند به سراغ این رژیم بیایند.

 

لاغری در 21 روز

 

نکات مهم برای کاهش وزن سالم در سه هفته

اگر تمایل دارید که یک کاهش وزن سالم و بدون بازگشت در طول سه هفته داشته باشید، باید نکات خاصی را رعایت کنید. افراد زیادی تنها با رعایت همین چند نکته ساده در طول رژیم خود، توانسته اند تناسب اندام خوبی را برای خود به ارمغان آورند. در این قسمت به معرفی این نکات اصولی و اساسی می‌پردازیم.

 

  • وعده صبحانه در طول این رژیم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به هیچ عنوان نباید آن را نادیده بگیرید. توصیه می‌کنیم از غلات و میوه ها تازه برای این وعده استفاده کنید.
  • تنظیم برنامه غذایی کم کالری نیز یکی از دیگر اقدامات در این زمینه است که حتما باید انجام دهید.
  • روزانه یک ساعت ورزش به صورت منظم نیز از نکات مهم و اساسی در رژیم لاغری سه هفته ای محسوب می‌شود.
  • پایبندی به رژیم نیز از دیگر موضوعات مهم در این زمینه است. پس باید رژیمی را در نظر بگیرید که بتوانید هر روز و آخر هفته ها نیز به آن پایبند باشید.
  • نوشیدن روزانه 6 تا 8 لیوان آب در این دوره اهمیت زیادی دارد.
  • هر لقمه غذا را حتما حداقل 10 مرتبه جویده و سپس قورت دهید.

 

برای لاغری در 3 هفته چه بخوریم

 

مواد غذایی قابل استفاده در طول رژیم 21 روزه

در قسمت‌های قبلی به این موضوع اشاره کردیم که برای کسب نتیجه بهتر و پایدارتر از رژیم لاغری 21 روزه، لازم است تا غذاهای کم‌کالری‌تر را جایگزین غذاهای چاق کننده و پرکالری کنید. در این قسمت قصد داریم تا به ارائه توضیح بیشتر درباره این دسته از مواد غذایی بپردازیم.

 

میوه و سبزی

میوه و سبزی و انواع پروتئین‌ها درواقع اصلی‌ترین مواد غذایی تشکیل‌دهنده در طول این رژیم هستند که باید به سراغ آنها بروید. برخی از میوه‌ها دارای مقدار زیادی فیبر هستند که می‌توانند برای لاغری و کاهش وزن کمک شایانی به شما کنند. مصرف این دسته از میوه ها در طول رژیم لاغری سه هفته ای شدیدا توصیه می‌شود.

 

غذاهای خانگی

شما در طول دوره رژیم خود به‌ هیچ عنوان نباید به سراغ غذاهای آماده، فست فودها و رستوران‌ها بروید. بهترین راه این است که خودتان در خانه با استفاده از مواد غذایی باکیفیت و کم‌کالری برای خود غذا تهیه کنید.

 

مکمل چربی سوز

مکمل‌های چربی سوز مانند کرفس در این دوره توصیه می‌شوند که می‌توانند بر روی لاغری شما تأثیر مثبت بگذارند. مصرف دو لیوان آب گرم به همراه دو قاشق غذاخوری آبلیمو به صورت ناشتا نیز می‌تواند روند لاغری و چربی‌سوزی شما را سریع‌تر کند.

 

بهترین رژیم لاغری در 3 هفته

 

برنامه غذایی پیشنهادی برای رژیم لاغری سه هفته ای

بدون شک بهترین برنامه غذایی مناسب با وضعیت جسمانی شما را یک متخصص تغذیه می‌تواند تعیین کند؛ اما در این قسمت ما به معرفی یک برنامه غذایی پیشنهادی برای رژیم لاغری 21 روزه به شما ارائه می‌دهیم تا بیشتر با عملکرد این رژیم آشنا شده و سپس برای شروع آن تصمیم نهایی خود را بگیرید.

 

صبحانه ناهار شام
روز اول دو عدد تخم مرغ، چهار عدد زیتون، نان سبوس‌دار یک کاسه سوپ ماهی، دو کف دست نان سبوس‌دار یک عدد سیب زمینی کبابی، نصف کاسه سالاد بدون سس با سرکه یا آبلیمو، نصف کاسه ماست کم‌چرب
روزم دوم یک عدد سیب، یک فنجان قهوه، یک مشت گردو همراه با میوه خشک دلخواه نصف پرس برنج همراه با 150 گرم گوشت قرمز سرخ شده یک کف دست نان سبوس دار، یک پرس خوراک سبزیجات، دو قاشق ماست چکیده
روز سوم یک عدد گلابی، یک عدد موز، یک و نیم لیوان شیر نیم پرس خوراک سبزیجات به همراه ماست نصف کاسه سالاد کاهو بدون سسف 250 گرم گوشت سفید

 

شما می‌توانید این برنامه غذایی را برای 21 روز خود به صورت مداوم تکرار کنید یا اینکه بسته به ذائقه خود و نیاز بدنتان، غذاهای مشابهی را در آن بگنجانید. فراموش نکنید که در طول هر روز شما نیاز به دو میان وعده دارید. بهترین گزینه برای این میان وعده‌ها، انواع میوه‌هاست. برای میان وعده‌های روزانه می‌توانید یک لیوان چای همراه با یک حبه قند یا یک عدد خرما و یا یک عدد بیسکوییت نیز انتخاب کنید. قبل از وعده‌های غذایی اصلی خود حتما یک یا دو لیوان آب بنوشید تا اشتها و ولع شما برای غذا به میزان قابل توجهی کنترل شود.

 

جمع‌بندی

امروزه همه ما از مزایا لاغری و تناسب اندام و درکنار آن از مزایای چاقی و اضافه‌وزن اگاهی داریم. در همین راستا درصد زیادی از مردم به دنبال راه‌ها و روش‌های مختلف برای لاغری سریع هستند تا بتوانند جسم خود را در وضعیت سالم‌تری نگه دارند. رژیم لاغری سه هفته ای یکی از همین روش‌هاست که می‌تواند در مدت سه هفته کاهش وزن اصولی و چشمگیری را برای شما به همراه داشته باشد.

شما با ترکیب این رژیم 21 روزه و ورزش، می‌توانید لاغری تثبیت شده و بدون بازگشت داشته باشید. در قسمت‌های قبلی به ارائه مهم‌ترین نکات درباره این رژیم پرداختیم تا شما بتوانید نتیجه خوبی از آن دریافت کنید. یک برنامه غذایی پیشنهادی نیز در قسمت‌های قبلی ارائه کردیم که در صورت تمایل می‌توانید مطابق با آن برای لاغری و کاهش وزن اقدام کنید.

4.9/5 - (19 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
دانلود نسخه IOS اپلیکیشن چنگال
دریافت رژیم