رژیم لاغری ایتالیایی با لاغری در 15 روز به سبک مردم ایتالیا

رژیم ایتالیایی چیست و چه تاثیری در لاغری دارد؟

رژیم لاغری ایتالیایی به سبک مردم ایتالیا

رژیم لاغری ایتالیایی، یکی از روش‌های لاغری است که توانسته این روزها توجه بسیاری از افراد و رسانه‌ها به سمت خود جلب کند. از این رو می‌توانیم آن را به عنوان یکی از محبوب‌ترین رژیم‌های لاغری بدانیم. بر اساس تحقیقات انجام‌شده در این زمینه، ادعا می‌شود که شما با این رژیم می‌توانید در حین خوردن غذاهای لذیذ و خوشمزه با کمترین میزان محدودیت، به وزن دلخواه خود دست پیدا کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتر و جامع‌تری درباره رژیم لاغری ایتالیایی 15 روزه و وعده های غذایی مناسب این رژیم که به نوعی به رژیم لاغری کتو شبیه است، را در اختیار شما قرار دهیم.

 

رژیم لاغری ایتالیایی چیست؟

در ابتدای امر لازم است تا یک تعریف کلی برای رژیم لاغری ایتالیایی که به نوعی رژیم لاغری شکم و بخش‌های مختلف بدن محسوب می‌شود، ارائه دهیم. می‌دانیم که غذاهای ایتالیایی از جذاب‌ترین غذاهای سرتاسر دنیا هستند و انواع آن‌ها در منوی رستوران‌های مختلف نیز وجود دارند. این موضوع در حالی است که نرخ اضافه‌وزن و چاقی در بین مردم این کشور بسیار پایین بوده و اغلب آن‌ها از تناسب اندام خوبی برخوردار هستند. این موضوع فقط به دلیل رژیم غذایی خاص مردم این کشور است.

 

رژیم لاغری ایتالیایی با عادت های غذایی سالم موجب لاغری سریع می شود.

 

رژیم لاغری ایتالیایی را نمی‌توانیم یک رژیم هفت روزه و سریع بدانیم. به صورت کلی در این رژیم شما نباید به حذف کردن بسیاری از مواد غذایی بپردازید. هیچ احتیاجی نیست که شما در طول این رژیم بر روی یک سری مواد غذایی خاص تمرکز کنید. در این رژیم باید مواد غذایی سالم را با مقدار متعادل در برنامه غذایی روتین و روزانه خود قرار دهید. همین موضوع باعث می‌شود تا بتوانید در مدت‌زمان کوتاهی، به وزن و اندام ایده آل خود دست پیدا کنید.

 

ویژگی‌های رژیم لاغری ایتالیایی

به صورت کلی رژیم لاغری ایتالیایی، دارای ویژگی‌های و اصول مخصوص به خود است که باید درباره آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشید. در واقع این ویژگی‌های هستند که می‌توانند یک رژیم لاغری سریع را برای شما به ارمغان آورده و در راستای رسیدن به وزن دلخواه، به شما کمک کنند. در این بخش با مهم‌ترین ویژگی‌های این رژیم بیشتر آشنا می‌شویم.

 

تنوع غذایی بالا در ایتالیا

همان‌طور که اشاره کردیم، یک منوی غذای ایتالیایی، دارای تنوع بسیار بالایی بوده و غذاهای فوق‌العاده لذیذ و جذابی را در خود جای می‌دهد. در این منو انواع مختلف سبزیجات، میوه‌ها، انواع گوشت، روغن‌های مفید، حبوبات، لبنیات، غلات سبوس‌دار و … استفاده می‌شوند تا بتوانند تمام نیازهای بدن را به مواد مغذی، برآورده کنند. این منوی غذای تفاوت فاحش با یک منوی ایرانی داشته و همین موضوع یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های رژیم لاغری ایتالیایی بوده که باعث تناسب‌اندام مردم این کشور می‌شود.

 

غذا خوردن به آرامی و با لذت

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های این رژیم، غذا خوردن با آرامش، آهسته و با لذت است. ایتالیایی‌ها معمولا غذای خود را با لذت در کنار دوستان و یا اعضای خانواده خود میل می‌کنند. پس اگر شما نیز می‌خواهید یک اندام ایتالیایی داشته باشید، توصیه می‌کنیم که غذای خود را با آرامش میل کرده و از آن لذت ببرید. عادت غذایی سالم دیگری که این مردم رعایت می‌کنند این است که قبل و یا بعد از غذا پیاده‌روی کرده و مشغول گپ زدن می‌شوند. این کار می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای در هضم و جذب مواد غذایی داشته باشد.

 

رژیم ایتالیایی سریع با کاهش وزن در 15 روز

 

به صورت کلی ایتالیایی‌ها معمولا از سر میز غذا نشستن خسته نشده و بیشتر از آن لذت می‌برند. مردم این کشور اهمیت بسیار زیادی برای وعده‌های غذای خود قائل شده و معمولا در این مواقع در کنار یکدیگر جمع شده و از مواد غذایی تازه و انواع سبزیجات، در کنار غذای خود استفاده می‌کنند. غذا خوردن در تنهایی معمولا چنین قابلیت‌هایی نداشته و فرد هیچ لاشی برای لذت بردن از غذای خود نخواهد کرد.

 

رعایت تعادل در رژیم غذایی

در رژیم لاغری ایتالیایی، معمولا توجه بسیار زیادی به تعادل می‌شود. به صورت کلی تهیه غذاها در این رژیم بسیار ساده بوده و بیشترین تمرکز بر روی کیفیت آن‌هاست. حجم غذاهای ایتالیایی اغلب کم بوده، مگر در دورهمی‌ها و میهمانی‌ها که از غذاهای بیشتری استفاده می‌کنند. در سایر مواقع معمولا این افراد از سالم خوری پیروی کرده و در تهیه غذاهای خود از روغن زیتون استفاده می‌کنند. اصول تهیه غذاهای ایتالیایی و برقراری تعادل برای آن‌ها به شرح زیر است که باید رعایت شود.

  • غذاها به میزان کافی کربوهیدرات داشته باشند
  • غذاها زیادی چرب نباشند
  • به میزان کافی گوشت در تهیه غذا استفاده‌شده باشد.

 

دست کشیدن از غذا سروقت

مردم ایتالیا بلافاصله بعدازاینکه احساس سیری کنند، از غذا خوردن دست کشیده و دیگر به آن اهمیت نمی‌دهند. میدانیم که آن‌ها بدون عجله و در کمال آرامش غذا می‌خورند. این موضوع باعث می‌شود که پیغام سیری به موقع از معده به سمت مغز ارسال‌شده و فرد بتواند از غذا خوردن کناره‌گیری کند. بدیهی است که در چنین حالتی فرد تناسب اندام به مراتب بیشتری خواهد داشت.

 

بهره بردن از مواد غذایی سالم و تازه

یکی از موادی که به وفور در رژیم لاغری ایتالیایی وجود دارد، فیبر است. مصرف فیبر فراوان باعث می‌شود تا شما مدت‌زمان بیشتری احساس سیری داشته باشید و کالری کمتری به بدنتان رسانده شود. این موضوع تأثیر بسیار زیادی در رژیم ایتالیایی سریع داشته و می‌تواند در مدت‌زمان کمتری شما را به هدفتان برساند. ایتالیایی‌ها معمولا از محصولات ارگانیک برای تهیه غذاهای خود استفاده کرده و به ندرت به سراغ غذاهای آماده می‌روند. مصرف سرکه بالزامیک برای طعم دهی به غذاها نیز در بین این مردم رواج دارد که تا حد زیادی باعث چربی سوزی بهتر و بیشتر بدن خواهد شد.

 

وجود مواد غذایی سالم در رژیم ایتالیایی، موجب کاهش وزن می شود

 

حجم غذاهای کوچک‌تر

چنانچه به رستوران‌های ایتالیایی رفته باشید، قطعا حجم غذا در این رستوران‌ها توجه شما را به سمت خود جلب کرده است. معمولا وعده‌های غذایی در رژیم ایتالیایی، بسیار کم‌حجم هستند. حتی سس‌ها و سایر ترکیباتی که در این رژیم غذایی مورداستفاده قرار می‌گیرند نیز بسیار سبک‌تر از سایر رژیم‌ها هستند. به صورت کلی حجم وعده‌های غذایی در این رژیم کم بوده، اما تعداد وعده‌ها در این متد بیشتر است.

 

مزایای رژیم ایتالیایی سریع

همان‌طور که اشاره کردیم، رژیم لاغری ایتالیایی، یک رژیم غذایی سالم بوده که در آن از محدودیت‌های سفت‌وسخت هیچ خبری نیست. از این رو بسیاری از افراد می‌توانند با کمک آن، یک سبک زندگی سالم برای خود به وجود آورند. وعده‌های غذایی در رژیم ایتالیایی 15 روزه و یا بازه‌های زمانی طولانی‌تر، مزایای متعددی به دنبال دارد که شما به سادگی می‌توانید از آن بهره ببرید. از این رو قصد داریم تا در این بخش به معرفی چند نمونه از مهم‌ترین مزیت‌های بهره بردن از این رژیم را به شما معرفی کنیم.

 

ارتقای سطح سلامتی بدن

یکی از اصلی‌ترین مزایایی که پایبندی به رژیم لاغری ایتالیایی برای شما به دنبال دارد، بهبود سطح سلامتی بدن است. در صورتی که این رژیم را برای طولانی‌مدت رعایت کرده و به آن پایبند باشید، می‌توانید وضعیت سلامتی خود را تا حد زیادی ارتقا دهید. به صورت کلی رژیم لاغری ایتالیایی، همواره به عنوان یک سبک تغذیه سالم شناخته می‌شود که در مقایسه با سایر رژیم‌ها و متدها، برای بدن مفیدتر و مناسب‌تر است. این رژیم به کاهش احتمال ابتلا به بیمارهای مختلف مانند انواع سرطان‌ها، بیماری‌های قلبی، دیابت، اختلالات عصبی و … می‌پردازد.

 

رژیم ایتالیایی با کاهش چربی به سلامت بدن کمک می کند.

 

قرار گرفتن در وزن ایده آل و سالم

یکی دیگر از مزیت‌هایی که این رژیم برای شما به نبال دارد، قرار گرفتن در وزن سالم و ایده آل است. در صورتی که به دنبال رژیم لاغری شکم و یا به صورت کلی رژیم لاغری سریع هستید، به سادگی می‌توانید از این متد غذایی استفاده کرده و به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید. لازم به ذکر است که شما بدون درگیر شدن با چالش‌های سخت و اذیت کننده، با این رزیم می‌توانید وزن ازدست‌داده و به اندام دلخواه خود برسید.

 

استفاده از سبزیجات فراوان

استفاده از سبزیجات باعث می‌شود که شما یک برنامه غذایی سالم داشته باشید. اهمیت سبزیجات در سلامتی و کاهش وزن باعث شده است که رژیم های مخصوصی در قالب رژیم سبزیجات ایجاد شود که طرفداران زیادی دارد. در رژیم غذایی ایتالیایی معمولا سبزیجات جایگاه ویژه‌ای دارند و در انواع غذاها از آن‌ها استفاده می‌شود. از این رو می‌توانیم استفاده از سبزیجات مختلف و تازه را نیز یکی دیگر از مزایای پیروی از این رژیم بدانیم.

 

چربی‌های سالم

استفاده از چربی‌های سالم به جای گزینه‌ها و مدل‌های ناسالم نیز یکی دیگر از مزیت‌های این رژیم محسوب می‌شود. در این حالت شما می‌توانید که وضعیت قلب و عروق خود را در سلامتی بیشتری نگه دارید. به صورت کلی رساندن چربی مفید به بدن، یکی از مهم‌ترین اصول رژیم لاغری ایتالیایی بوده که برخلاف سایر رژیم‌ها غذایی موجود در سرتاسر جهان، به درستی رعایت می‌شود. این موضوع برای مردم ایتالیا تبدیل به یک عادت غذایی سالم و همیشگی شده است که همواره به آن پایبند هستند.

 

استفاده از چربی های سالم در رژیم ایتالیایی

 

وعده‌های غذایی در رزیم ایتالیایی 15 روزه

در یک رژیم لاغری ایتالیایی، وعده‌های غذایی اصلی و میان وعده‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. همان‌طور که اشاره کردیم معمولا این وعده‌ها حجم کمتر ولی تعداد بیشتری در طول روز دارند. در این بخش قصد داریم تا بیشتر با وعده‌های موجود در این متد غذایی، آشنا شویم.

 

توجه به صبحانه

معمولا مردم ایتالیا روز خود را با صرف یک صبحانه مختصر ولی مفید آغاز می‌کنند. این صبحانه می‌تواند شامل مقداری غلات سبوس‌دار و یک فنجان قهوه با شیر باشد. چنین صبحانه‌ای در کنار مختصر بودن، می‌تواند انرژی کافی برای شروع روز را به فرد بدهد.

 

صرف وعده ناهار

وعده ناهار یکی از اصلی‌ترین وعده‌های غذایی در سرتاسر دنیا بوده که به روش‌های مختلفی صرف می‌شود. ایتالیایی‌ها معمولا عادت دارند که ناهار خود را در دو بخش میل کنند. در رژیم لاغری ایتالیای شما می‌توانید برای ناهار مقدار سالاد به همراه یک ساندویچ و یا مقداری پاستا میل کنید و یا اینکه یک بشقاب سبزیجات همراه با یک تکه مرغ یا ماهی را برای این وعده خود انتخاب کنید. در این حالت هم‌زمان فیبر، کربوهیدرات و سایر مواد مغذی و موردنیاز به بدن رسانده می‌شوند.

 

وعده شام رژیم لاغری ایتالیایی

در برنامه‌های غذایی معمولا شام حجم بیشتری از سایر وعده‌ها دارد. از این رو باید به ساعت صرف آن توجه زیادی داشته باشید. توجه می‌کنیم که خیلی دیرتر از حد معمول به سراغ این وعده نروید تا در روند هضم آن با مشکل روبه رو نشوید. ایتالیایی‌ها برای این وعده معمولا از مواد غذایی سبک استفاده کرده و به جای نوشیدنی‌های مضر، یک لیوان آب انتخاب می‌کنند تا مجبور نشوند با یک معده سنگین شد به پیشواز خواب بروند.

 

میان وعده‌ها در رژیم لاغری ایتالیایی

از دیگر اصول و ویژگی‌های مهم این رژیم که باید موردتوجه قار بگیرد، میان وعده‌ها هستند. به صورت کلی میان وعده‌ها در این رژیم لاغری سریع، اهمیت بالایی برخوردار هستند و نباید به آن‌ها بی‌توجه باشید. میان وعده‌ها وظیفه تأمین انرژی بدن در طول روز را دارند. در اغلب مواقع در رژیم لاغری ایتالیایی برای کودکان از میان وعده‌هایی مانند بیسکوییت، میوه و … استفاده می‌شود، اما بزرگ‌سالان بیشتر به سراغ نوشیدنی‌هایی مانند قهوه، کاپوچینو و … می‌روند.

 

وعده های غذایی کوچک در رژیم ایتالیایی 15 روزه در لاغری تاثیر گذار است.

 

آیا رژیم لاغری ایتالیایی شامل پیتزا و پاستا است؟

پیتزا و پاستا در ایتالیا با آنچه ما می‌شناسیم تفاوت بسیار زیادی دارند. پس در ابتدا باید نگرش خود را نسبت به این غذاهای محبوب و لذیذ در ایتالیا عوض کنید. در تهیه پیتزای ایتالیایی و یا پاستاهای از مواد پرکالری و مضر به هیچ‌عنوان استفاده نمی‌شود. معمولا در این کشور از سبزیجات ساده و سایر مواد مغذی برای تهیه پیتزا استفاده می‌شود تا از آن یک غذای سالم به وجود آید.

از طرف دیگر به هیچ‌عنوان مردم ایتالیا، از پیتزا به عنوان یک وعده‌غذایی کامل استفاده نمی‌کنند. همان‌طور که اشاره کردیم، پیتزا و پاستاهای ایتالیایی از مواد غذایی سالم‌تری تهیه شده‌اند که باعث شده سبک‌تر از پیتزاهای ایرانی باشند. از این رو در ایتالیا معمولا از پیتزا به عنوان یک وعده‌غذای کوچک برای شروع غذا استفاده می‌کنند که حالتی اشتهاآور باشد. تنوع غذا در ایتالیا بسیار گسترده بوده و نمی‌توانیم غذاهای موجود در این کشور را فقط پیتزا و پاستا بدانیم.

 

رژیم لاغری ایتالیایی برای چه کسانی مناسب است

حال که با ویژگی‌های و مزایای رژیم لاغری ایتالیایی تا حد زیادی آشنا شدیم، لازم است بدانیم که این سبک رژیم لاغری سریع، برای چه افرادی مناسب بوده و می‌توانند از آن استفاده کنند. همان‌طور که اشاره کردیم، رژیم لاغری ایتالیایی درواقع یک سبک غذایی سالم بوده که شما باید به آن عادت کنید. از این طریق می‌توانید عادات غذایی مضر و مخرب خود را کنار گذاشته و بر اساس این عادات جدید پیش بروید.

 

رژیم ایتالیایی به اصلاح عادت های غذایی کمک می کند

 

در رژیم ایتالیایی 15 روزه، شما عادت می‌کنید که مواد غذایی سالم را به جدای مواد پرکالری در برنامه غذایی خود قرار دهید تا وضعیت سلامتی بدن شما، ارتقا پیدا کند. پس می‌توانیم بگوییم که این رژیم برای اغلب افراد مناسب بوده و همه می‌توانند از آن بهره ببرند. برای اینکه از میزان دقیق غذای مصرفی مناسب خود اطلاع داشته باشید، می‌توانید در این زمینه به یک متخصص تغذیه مراجعه کرده و زیر نظر متخصص اقدام به رژیم ایتالیایی 15 روزه و یا طولانی‌تر بکنید.

 

نمونه رژیم ایتالیایی

از آنجایی که بدن افراد با یکدیگر تفاوت‌های زیادی داشته و میزان متابولیسم یا سوخت‌وساز آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است، نمی‌توان برای همه یک نمونه رژیم ایتالیایی پیشنهاد داد. رژیم غذایی مناسب بدن شما باید توسط متخصص تغذیه تنظیم و تائید شود تا هیچ‌گونه مشکلی را در طولانی‌مدت برای شما به دنبال نداشته باشد. از این رو توصیه می‌کنیم که برای داشتن یک رژیم مؤثر و مناسب، حتما به یک متخصص در این زمینه مراجعه کرده و سپس بر اساس توصیه‌های او، اقدام به رژیم‌های لاغری بکنید. به صورت کلی رژیم لاغری نباید به گونه‌ای باشد که باعث وارد شدن آسیب‌های دیگر به بدن شما شود.

 

سخن پایانی

رژیم ایتالیایی سریع را می‌توانیم به نوعی مشابه با رژیم لاغری کتو بدانیم که در آن مصرف کربوهیدرات‌ها و مواد غذایی مضر محدودشده و بیشتر رژیم غذایی روزانه، از مواد مفید و مغذی تشکیل می‌شوند. شما می‌توانید از این رژیم برای رژیم لاغری دو هفته ای و حتی رژیم لاغری 7 روزه بهره ببرید و در مدت کوتاهی، متوجه اثرات مثبت آن بشوید. برای تأثیرگذاری بیشتر توصیه می‌کنیم که رژیم لاغری ایتالیایی را طولانی‌تر دنبال کنید تا اینکه در نهایت، بتوانید به یک سبک زندگی سالم برسید. در بخش‌های قبلی به صورت کامل درباره ویژگی‌های و همچنین مزایای این رژیم لاغری توضیح دادیم.

4.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
دانلود نسخه IOS اپلیکیشن چنگال
دریافت رژیم