رژیم سوپ خوری برای لاغری سریع (انواع سوپ برای لاغری) | چنگال

رژیم سوپ خوری برای لاغری سریع

رژیم سوپ خوری و لاغری سریع

امروزه اغلب افراد به دنبال روش‌های مؤثر برای لاغری سریع هستند؛ چراکه از معایب اضافه وزن و چاقی آگاه شده‌اند و ترجیح می‌دهند که از آن دوری کنند. تناسب اندام بالا، باعث می‌شود که زندگی سالم‌تری داشته باشید و بدنتان در وضعیت خوبی قرار بگیرد. در همین راستا روش‌های متعددی برای لاغری ارائه شده‌اند که هرکدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. رژیم سوپ خوری و لاغری سریع یکی از همین روش‌هاست که در ادامه به توضیح و بررسی آن می‌پردازیم.

رژیم سوپ خوری چیست؟

رژیم سوپ خوری در واقع فقط یک رژیم لاغری و کم‌کالری نیست. می‌توان ادعا کرد که این رژیم مجموعه‌ای از برنامه‌های غذایی مهم و مؤثر برای بدن است. در رژیم لاغری سوپ، تمام مواد مغذی و موردنیاز بدن پوشش داده شده‌اند تا فرد ضمن کاهش وزن، دچار سوء هاضمه و یا ضعف در بدن نشود. برخی از افراد بر این باورند که سوپ در دسته غذاها قرار نگرفته و به عنوان پیش‌غذا شناخته می‌شود، اما باید به شما بگوییم که اگر قصد لاغری سریع و در مدت‌زمان کم را دارید، این رژیم بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شود.

رژیم سوپ به عنوان یک رژیم لاغری سریع، یک موضوع جدید نیست، بلکه این روش در دهه‌های گذشته نیز رواج بسیار زیادی داشته و عده کثیری از افراد از طریق تک سوپ خوری، در مدت‌زمان محدود،به وزن ایده آل و دلخواه خود رسیده‌اند.

رژیم لاغری سوپ

مزیت های رژیم لاغری سوپ

  • ثابت نگه داشتن وزن

با رژیم لاغری سوپ، می‌توان در کنار کاهش وزن سریع، وزن خود را ثابت نگهداریم و احتمال بازگشت آن را به حداقل برسانیم. بدیهی است، زمانی که شما مصرف مواد غذایی خود را به حداقل برسانید، احتمال بازگشت عادت پرخوری برای شما کاهش چشمگیری پیداکرده و وزنتان نیز ثابت باقی می‌ماند.

  • تثبیت شاخص توده بدنی

طبق تحقیقات انجام‌شده، رژیم لاغری با سوپ، می‌تواند شاخص توده بدنی شما را نیز تثبیت کرده و به مدیریت وزن شما بردارید. این نوع از رژیم در بسیاری از کشورها به عنوان یک راه عاقلانه و منطقی برای لاغری سریع شناخته می‌شود. توجه داشته باشید که این نوع از رژیم برای همه افراد مناسب نیست و حتما قبل از اقدام به آن، با یک متخصص تغذیه در این زمینه مشورت کند تا بدن شما در طول رژیم دچار آسیب نشود.

رژیم لاغری با سوپ جو

انواع رژیم لاغری با سوپ

رژیم سوپ خوری و لاغری سریع، دارای انواع و مدل‌های مختلفی است. این تنوع به دلیل عدم یکنواختی در طول رژیم به وجود آمده است تا فرد بتواند برای چند روز و تا زمان تأثیر رژیم، به آن پایبند باقی بماند. چند نمونه از مهم‌ترین و اصلی‌ترین انواع رژیم لاغری سوپ را در این قسمت به شما معرفی می‌کنیم.

1. رژیم اساسی سوپ

همان‌طور که می‌دانید مدل‌های مختلفی از سوپ وجود دارد که برای تهیه هرکدام از آن‌ها از مواد مغذی مختلفی استفاده شده است. زمانی که شما اقدام به رژیم لاغری با سوپ می‌کنید، می‌توانید از هر نوع از این سوپ‌ها در طول رژیم خود استفاده کنید. در رژیم اساسی سوپ، فرد از خوردن هر غذایی به جز انواع مختلف سوپ، پرهیز می‌کند. این رژیم‌ها در اغلب موارد هفت روز طول می‌کشند؛ اما مدت‌زمان دقیق آن‌ها باید توسط متخصص تغذیه تعیین شود. در رژیم اساسی فرد می‌تواند از انواع سوپ‌های خامه‌ای ، آبگوشتی، کنسرو شده، مرغ و … برای وعده‌های غذایی خود استفاده کند.

2. رژیم لاغری سوپ کلم

یکی دیگر از انواع سوپ‌های لاغری که مورداستفاده قرار می‌گیرد، سوپ کلم است. مدت‌زمان این رژیم سوپ خوری نیز حدود 7روز بوده که توسط متخصص تغذیه متناسب با شرایط هر فرد تعیین می‌شود. برای این رژیم شما نیاز به یک دیگ بزرگ سوپ دارید که ماده اصلی آن کلم است. پیاز، فلفل سبز، گوجه‌فرنگی، کرفس، کلم، هویج، قارچ و آب سبزیجات، مواد اصلی این سوپ هستند. شما می‌توانید مقداری عصاره گوشت نیز برای قوام و خاصیت بیشتر سوپ به آن اضافه کنید. برای طعم دار کردن این سوپ می‌توانید از انواع چاشنی‌ها، ادویه‌ها، سس‌ها و همچنین ترشی‌های مختلف استفاده کنید.

تهیه سوپ کلم بسیار ساده بوده، فقط کافی است بعد از تفت دادن پیاز، سبزیجات را به آن اضافه کرده و باهم تفت بدهید. سپس آب سبزیجات و عصاره گوشت را نیز اضافه کرده و با حرارت کم به آن زمان بدهید تا همه سبزیجات پخته و نرم شوند. درصورتی‌که برای یک هفته با رژیم لاغری سوپ کلم پیش رفته و از مصرف سایر غذاها بپرهیزید، می‌توانید به‌راحتی حدود 4 کیلوگرم وزن کم کنید.

رژیم لاغری با سوپ

3. رژیم سوپ کتوژنیک

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات را در زندگی خود دنبال می‌کنید، این نوع رژیم کتوژنیک می‌تواند برای شما جذاب باشد. این رژیم در حدود 5 روز طول می‌کشد و شما می‌توانید در کنار آن از انواع آجیل و دانه‌ها و همچنین لبنیات استفاده کنید. در این رژیم سوپ خوری از مواد غذایی مختلفی مانند گوجه فرنگی خشک‌شده، کدوسبز، لوبیا سبز و … استفاده می‌شود. شما می‌توانید بسته به ذائقه و سلیقه خود، از مواد غذایی مختلف در این زمینه استفاده کنید که خاصیت چربی سوزی دارند.

4. رژیم لاغری با سوپ جو

جو یکی از مواد غذایی است که ضمن تأمین انرژی، می‌تواند شما را برای مدت‌زمان زیادی سیر نگه دارد، به همین دلیل از آن در این نوع رژیم استفاده می‌شود. رژیم لاغری یا سوپ جو در میان افراد مختلف رواج داشته و عده کثیری نیز از آن نتیجه گرفته‌اند. شما می‌توانید در رژیم لاغری سریع با سوپ جو، از عصاره گوشت و یا قلم نیز استفاده کنید تا مواد مغذی موردنیاز را به بدن خود برسانید. در برخی از موارد، افراد از جو دو سر پرک برای تهیه سوپ استفاده کرده و رژمی لاغری سوپ جو دو سر را برای خود در نظر می‌گیرند. به صورت کلی این رژیم، یکی از رژیم‌های نتیجه‌بخش بوده که می‌تواند شما را به وزن دلخواهتان برساند.

5. لاغری با سوپ کرفس

خاصیت چربی سوزی کرفس، بر هیچ‌کس پوشیده نیست. بسیاری از افراد هم‌زمان با رژیم‌های مختلف و همچنین ورزش‌های سنگین، از آب کرفس استفاده می‌کنند تا بتوانند در مدت‌زمان کوتاه‌تری به نتیجه دلخواه خود برسند. با توجه به مطالب گفته‌شده، رژیم لاغری سوپ کرفس نیز می‌تواند در این راستا بسیار کمک‌کننده باشد. شما می‌توانید در این زمینه کرفس را با سایر مواد غذایی مجاز در این راستا ترکیب کرده و یک سوپ مناسب و تأثیرگذار تهیه کنید.

6 رژیم سوپ با عصاره گوشت یا سبزیجات

این رژیم سوپ خوری نیز یکی دیگر از رژیم‌های تأثیرگذار در این زمینه است. با این رژیم سوپ خوری و لاغری سریع، شما در مدت یک هفته می‌تواند حدود 5 کیلوگرم وزن کم کنید. مدت‌زمان این رژیم برای افراد مختلف متفاوت بوده و می‌تواند بین 7 تا 14 روز طول بکشد.

شما می‌توانید از انواع سبزیجات و پروتئین‌ها در تهیه این سوپ‌ها استفاده کنید. به شما توصیه می‌کنیم که در طول این رژیم سوپ‌های موردنیازتان را در منزل تهیه کرده و از استفاده سوپ‌های کنسروی خودداری کنید. سوپ‌های حاوی خامه در این رژیم لاغری با سوپ هیچ جایی ندارند، چراکه آن‌ها حاوی مقدار زیادی کالری و چربی هستند.

مزایا و معایب رژیم سوپ خوری

رژیم لاغری با سوپ دارای مزایا و معایب مختلفی است که در این قسمت به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

مزایای رژیم لاغری با سوپ

تجربه و تحقیقات نشان داده است که افرادی که اغلب به رژیم‌های سوپ خوری پایبند هستند، شاخص توده بدنی کمتری داشته و کمتر از سایر افراد مستعد چاقی هستند. مصرف روزانه سوپ می‌تواند احساس سیری را در افراد ارتقا داده و کالری دریافتی روزانه را نیز تا مقدار چشمگیری کاهش دهد.

سوپ حاوی مواد مغذی مختلفی است و می‌تواند نیاز بدن به انواع مواد غذایی را تأمین کند. ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، فیبر و … مواد تشکیل‌دهنده اغلب سوپ‌ها هستند که مواد ضروری موردنیاز بدن را تشکیل می‌دهند. از دیگر مزایای استفاده از رژیم لاغری سریع و سوپ خوری، می‌توان به تأمین آب موردنیاز بدن اشاره کرد. در اغلب مواقع، افراد با کم‌آبی بدن روبه‌رو هستند که منجر به سردرد و مشکلات مختلفی می‌شود، اما با مصرف سوپ می‌توانید از بروز این حالت‌ها جلوگیری کنید.

معایب رژیم لاغری شوک با سوپ

یکی از اصلی‌ترین معایب رژیم لاغری سوپ، مدت‌زمان کوتاه دوره آن است. همان‌طور که در قسمت‌های قبلی اشاره کردیم، در اغلب موارد، این رژیم دارای دوره‌های یک هفته است به دلیل ویژگی‌های خاص این رژیم و مواد غذایی مصرف‌شده در آن، نمی‌توان برای دوره‌های طولانی‌تر آن را ادامه داد. از دیگر معایبی که این رژیم دارد محدودیت مواد غذایی در آن است. درصورتی‌که از مواد غذایی مختلف و موردنیاز در تهیه سوپ‌های مصرفی استفاده نکنید، ممکن است دچار ضعف، سرگیجه و همچنین خستگی شوید.

جمع بندی

لاغری و کاهش وزن یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های این روزهای بشر است. اغلب افراد تمایل به داشتن بدن سالم و وزن ایده آل هستند که تنها از طریق ورزش‌های سخت و سنگین و یا رژیم‌های غذایی به دست می‌آید. رژیم لاغری سوپ یکی از روش‌های لاغری است که در چند دهه اخیر با استقبال زیادی روبه‌رو بوده است.

در این رژیم لاغری که در دوره‌های زمانی کوتاه‌مدت قابل اجراست، از انواع مختلف سوپ‌ها برای لاغری و کاهش وزن استفاده می‌شود. در رژیم سوپ خوری و لاغری سریع، باید از مواد غذایی مختلف و چربی سوز برای تهیه سوپ‌ها استفاده کرد که حاوی پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و سایر مواد موردنیاز بدن باشند. در قسمت‌های قبل به مزایا و معایب این نوع از رژیم نیز اشاره کردیم.

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
دانلود نسخه IOS اپلیکیشن چنگال
دریافت رژیم