رژیم لاغری کانادایی با جدول رژیم کانادایی 15 روزه | چنگال
دانلود اپلیکیشن چنگال
x
 

رژیم لاغری کانادایی با منوی اصلی 15 روزه

رژیم لاغری کانادایی

لاغری و رسیدن به وزن ایده‌آل یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و دغدغه‌های افراد است. تناسب اندام نه تنها به سلامت بدن و جلوگیری از بروز بیماری‌های مختلف کمک می‌کند، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس فرد می‌شود. برای لاغر شدن باید علاوه بر تغذیه مناسب، ورزش‌های اصولی نیز در برنامه خود داشته باشید. استفاده از رژیم‌های لاغری اصولی می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

رژیم لاغری کانادایی یکی از رژیم‌های لاغری بسیار سریع است که در کمترین زمان ممکن و تنها در 15 روز به کاهش وزن کمک می‌کند. افراد زیادی تاکنون از این رژیم استفاده کرده و موفق به کاهش وزن شده‌اند. اگر قصد استفاده از این رژیم را دارید باید بر اساس اصول و روند دقیق آن پیش بروید. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی کامل این رژیم و مزایا و معایب آن بپردازیم.

رژیم غذایی لاغری کانادایی چیست؟

تغذیه نامناسب، تحرک نداشتن، ویژگی‌های ژنتیکی، بارداری و … ازجمله مهم‌ترین عواملی هستند که باعث افزایش وزن افراد می‌شوند. همین امر سبب شده تا روش‌های مختلفی برای کاهش وزن توسط پزشکان و متخصصان تغذیه معرفی شوند. در این میان روش‌هایی که در کمترین زمان تأثیر بیشتری داشته باشند، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

رژیم لاغری کانادایی ۱۵ روزه یکی از رژیم‌های بسیار سخت و افراطی است که در آن فرد شرایط بسیار سختی را تحمل کرده تا در 15 روز بیشترین میزان کاهش وزن را تجربه کند. توجه داشته باشید کاهش وزن زیاد در بازه زمانی کوتاه قطعا مشکلاتی برای سلامتی فرد به وجود می‌آورد.

رژیم کانادایی نوعی رژیم لاغری سخت است که یک شوک به بدن فرد وارد می‌کند. در نتیجه این شوک ارگان‌های اصلی با کمبود منابع روبرو شده و میزان زیادی از وزن فرد از دست می‌رود. این شوک برای مدت کوتاهی در بدن ایجاد می‌شود.

 

رژیم لاغری کانادایی اصل چگونه تنظیم شده است؟

رژیم کانادایی معمولا بین 12 تا 15 روز است و به عنوان رژیم دو هفته ای نیز در نظر گرفته می شود.. سه روز پایانی به عنوان تثبیت کننده رژیم در نظر گرفته می‌شود. نکته منفی که در مورد این رژیم وجود دارد این است که بسیاری از افرادی که از آن استفاده کرده‌اند، می‌گویند وزن از دست رفته پس از مدت کوتاهی برمی‌گردد.

این رژیم به صورتی تنظیم شده تا هر فرد به صورت روزانه بین 600 تا 800 کالری انرژی دریافت کند. میزان کالری دریافتی هر فرد با توجه به عوامل مختلفی ازجمله قد، وزن، میزان فعالیت بدنی، شرایط آب و هوایی، جنسیت و … متفاوت است. میزان کالری معمول برای هر فرد در طول روز برای خانم‌ها بین 1500 تا 2000 و آقایان بین 2000 تا 2500 است. کاهش میزان کالری دریافتی ممکن است مشکلات مختلفی را برای فرد ایجاد کند.

رژیم لاغری کانادایی

رژیم لاغری کانادایی چگونه باعث کاهش وزن می‌شود؟

یکی از عواملی که در این دوره 15 روزه باعث کاهش وزن بسیار شدید شما می‌شود، کاهش میزان آب بدن است. به همین دلیل حجم زیادی از چربی‌های بدن همچنان باقی می‌ماند. پزشکان استفاده از این روش لاغری را پیشنهاد نمی‌کنند، زیرا قابل بازگشت است و مشکلات زیادی برای فرد به وجود می‌آورد.

کاهش میزان آب بدن باعث ایجاد سرگیجه و تاری دید می‌شود. به همین دلیل بهتر است به جای کاهش وزن به تنهایی، سایز خود را نیز در نظر داشته و ملاک لاغری را کاهش سایز در نظر بگیرید. در بسیاری از افراد کاهش سایز دور شکم و پهلو اهمیت بیشتری دارد و از رژیم لاغری شکم و پهلو استفاده می کنند.

 

قوانین استفاده از رژیم لاغری کانادایی ۱۵ روزه

همان‌طور که گفته شد این رژیم به مدت 12 روز انجام شده و سه روز پایانی نیز به عنوان تثبیت کننده به آن اضافه می‌شود. در نهایت در پایان 15 روز رژیم شما پایان می‌یابد. قوانین استفاده از این رژیم بسیار سخت گیرانه هستند. به عنوان مال اگر در بین رژیم خود کوچک‌ترین ماده خوراکی خارج از رژیم مصرف کنید، رژیم شما قطع شده و دیگر نباید ادامه دهید.

افرادی که دارای بیماری‌های خاصی باشند به هیچ عنوان نباید از این رژیم استفاده کنند. تنها افرادی که از سلامت کامل جسمی برخوردار باشند می‌توانند رژیم کانادایی را استفاده کنند.

در رژیم لاغری کانادایی اصل، هیچ میان وعده‌ای در نظر گرفته نشده و تنها چیزی که می‌توانید به میزان زیاد مصرف کنید، آب است.

مصرف روغن پخت و پز، الکل، آدامس، شیرینی، شکر، سس و … در این رژیم ممنوع است.

هیچ گونه انعطاف پذیری ندارد و باید دقیقا مطابق با منوی مشخص شده رژیم خود را پیش ببرید.

در رژیم لاغری کانادایی باید دقیقا طبق مواد غذایی رژِیم پیش بروید

برنامه رژیم لاغری کانادایی

تا به اینجا در مورد نحوه انجام رژیم کانادایی و قوانین آن صحبت شد. اگر تمایل به استفاده از این رژیم دارید باید دقیقا مطابق با برنامه زیر و جداولی که برای هر روز آورده ایم، عمل کنید.

 

برنامه رژیمی روز اول

صبحانه یک استکان قهوه + یک حبه قند
ناهار دو عدد تخم مرغ آبپز + سفناج آبپز + یک عدد گوجه
شام 300 گرم گوشت آبپز یا کبابی + کاهو + آب لیموترش

 

برنامه رژیمی روز دوم

صبحانه یک استکان قهوه + یک حبه قند
ناهار 10 ورق کالباس + یک لیوان ماست کم چرب
شام 300 گرم گوشت آب پز یا کبابی + کاهو + آب لیموترش

 

برنامه رژیمی روز سوم

صبحانه یک استکان چای + دو عدد خرما
ناهار نصف سینه مرغ آبپز یا کبابی + کاهو
شام سالاد کرفس + کلم، گوجه و سس آبلیمو

 

برنامه رژیمی روز چهارم

صبحانه یک استکان قهوه + یک حبه قند + یک نان تست
ناهار یک لیتر آبمیوه ( آب سیب یا هویج) + 1 لیوان ماست کم چرب
شام دو عدد تخم مرغ آب پز و هویج آب پز رنده شده + 200 گرم پنیر رژیمی با مقدار کمی نمک

 

برنامه رژیمی روز پنجم

صبحانه یک استکان قهوه + یک حبه قند + یک نان تست
ناهار یک عدد ماهی آب پز یا کبابی کامل + یک قاشق چای خوری کره و آبلیمو
شام نصف سینه مرغ + کاهو، آبلیمو و روغن زیتون

 

برنامه رژیمی روز ششم

صبحانه یک استکان چای + دو عدد خرما
ناهار 10 ورق کالباس مرغ + یک فنجان ماست کم چرب
شام نصف سینه مرغ + کاهو، آبلیمو و روغن زیتون

 

برنامه رژیمی روز هفتم

صبحانه یک استکان قهوه + یک حبه قند + یک نان تست
ناهار 2 عدد تخم مرغ سفت آبپز + یک ورق کالباس + کاهو
شام سالاد کلم، گوجه فرنگی، سس آبلیمو و یک عدد میوه

 

برنامه رژیمی روز هشتم

صبحانه یک فنجان قهوه + یک حبه قند
ناهار نصف سینه مرغ پخته یا کبابی + کاهو و آبلیمو
شام 300 گرم گوشت پخته یا کبابی + کاهو، آبلیمو و یک عدد میوه

 

برنامه رژیمی روز نهم

صبحانه یک لیوان شیر
ناهار نصف سینه مرغ آب پز یا کبابی+  کاهو و آبلیمو
شام سالاد کاهو همراه با خیار، گوجه فرنگی، سس آبلیمو و البته یک عدد میوه

 

برنامه رژیمی روز دهم

صبحانه یک استکان قهوه + یک حبه قند + یک نان تست
ناهار یک لیتر آبمیوه + یک لیوان ماست کم چرب
شام یک عدد تخم مرغ آبپز، 1 هویج پخته شده و 200 گرم پنیر رژیمی یا کم نمک

 

برنامه رژیمی روز یازدهم

صبحانه یک استکان قهوه + یک حبه قند + یک نان تست
ناهار یک عدد ماهی کبابی یا پخته شده + یک قاشق چای خوری کره و آبلیمو
شام نصف سینه مرغ + کاهو و کرفس

 

برنامه رژیمی روز دوازدهم

صبحانه دو عدد خرما و البته یک لیوان چای
ناهار دو عدد تخم مرغ سفت آبپز و یک هویج پخته شده
شام نصف سینه مرغ + کاهو و کرفس

 

برنامه رژیمی روز سیزدهم

صبحانه یک لیوان شیر
ناهار گوشت یا مرغ کبابی یا آب پز + گوجه فرنگی و سس آبلیمو و سالاد کاهو
شام سوپ آب مرغ یا آب گوشت + دو عدد نان تست و دو عدد میوه

 

برنامه رژیمی روز چهاردهم

صبحانه یک لیوان چای + یک عدد نان تست با عسل
ناهار 5 ورق کالباس مرغ +گوجه فرنگی، یک عدد خیار شور و دو ورق نان تست
شام نصف سینه مرغ، سالاد کاهو، خیار، گوجه فرنگی و یک عدد میوه

 

برنامه رژیمی روز پانزدهم

صبحانه یک لیوان شیر
ناهار گوشت یا مرغ پخته یا کبابی + سالاد خیار و گوجه فرنگی
شام سوپ آب مرغ یا گوشت + 2 ورق نان تست و 2 عدد میوه

رژیم کانادایی 7 روزه

رژیم کانادایی 7 روزه (رژیم کانادایی سریع)

رژیم لاغری 7 روزه هیچ‌گاه به اندازه حالا انواع و اقسام گوناگون نداشته است، از رژیم لاغری هفته ای 3 کیلو بگیرید تا آنها که قول کاهش وزن بیشتر هم می‌دهند. اما رژیم کانادایی هرگز یکی از این رژیم‌های یک‌هفته‌ای نبوده است.

همان‌طور که بالاتر توضیح دادیم، نسخه اصلیِ این برنامه غذایی 13 + 2 روز است. در واقع نسخه‌ای سریع‌تر از حالت پانزده‌روزه برای این رژیم در دسترس نیست. البته افراد زیادی هستند که این رژیم را تنها به مدت یک‌هفته امتحان می‌کنند، و به عبارتی رژیم کانادایی 7 روزه خود را می‌سازند.

این افراد معتقدند این رژیم کانادایی سریع بالانس بیشتری دارد، شوک کمتری به بدن‌شان وارد می‌کند، و عوارض کمتری نسبت به حالت 15 روزه دارد.

برای امتحان کردن رژیم کانادایی 7 روزه می‌توانید نمونه برنامه‌ای که بالاتر بررسی کردیم را تنها به مدت یک‌هفته انجام دهید. یا اینکه (با رعایت میزان کالری‌ای که این رژیم توصیه می‌کند) خودتان برنامه غذایی‌تان را با استفاده از چنین گزینه‌هایی طراحی کنید:

  • سبزیجات و میوه‌ها
  • ماهی
  • گوشت و مرغ بدون چربی
  • تخم مرغ
  • حبوبات لبنی کم‌چرب یا بدون چربی
  • مغزها و دانه‌ها
  • غلات

درباره اینکه این رژیم کانادایی سریع چقدر می‌تواند وزن را کاهش دهد در بخش‌های بعد صحبت کرده‌ایم.

 

رژیم کانادایی سه هفته ای

مشابه نسخه 7 روزه، دستورالعملی برای رژیم کانادایی سه هفته ای هم موجود نیست و نهایتا همان حالت 15 روزه آن توصیه می‌شود.

منتها برخلاف رژیم کانادایی سریع و یک‌هفته‌ای که شاید بتواند تجربه‌ای بی‌خطر یا حداقل آموزنده باشد، رژیم کانادایی سه هفته ای با تمدید شوک شدیدی که به بدن وارد می‌شود، می‌تواند عوارض جدی‌تری هم برای افراد داشته باشد.

اگر به نمونه‌های رژیم لاغری سه هفته ای علاقه‌مند هستید، با ضربه زدن روی لینک می‌توانید درباره آنها اطلاعات بیشتری به دست آورید. اما اصلا توصیه نمی‌کنیم رژیم کانادایی سه هفته ای را امتحان کنید و به مدت 21 روز بدن‌تان را در شرایط سختگیرانه آن قرار دهید.

 

میزان لاغری با رژیم کانادایی

می‌رسیم به یکی از مهم‌ترین سوال افراد از این رژیم: میزان لاغری با رژیم کانادایی چقدر است؟

اکثر منابعی که این رژیم را معرفی می‌کنند، ادعا دارد که این رژیم در عرض دوهفته افراد را 10 کیلو لاغرتر می‌کند. ادعایی مشابه سایر رژیم‌های سخت که طی یک بازه کالری دریافتی بدن را به شدت کاهش می‌دهند.

اما نهایتا نمی‌توان‌ میزان لاغری با رژیم کانادایی را دقیقا اعلام کرد. چون این منابع نه میزان کالری مورد نیاز فرد را می‌دانند، نه میزانی که رژیم کانادایی از مجموع کالری‌ها کم می‌کند (احتمالا طبق برنامه‌ای فرد برای خودش طراحی می‌کند، چون متخصصان این رژیم را چندان توصیه نمی‌کنند).

اگر روزانه 500-750 کالری از میزان کالری روزانه کم شود،یعنی میزانی که کارشناسان برای کاهش وزن سالم توصیه می‌کنند، میزان لاغری با رژیم کانادایی حدود 0.5 تا 1 کیلوگرم در هفته خواهد بود.

کاهش وزن با سرعتی بیشتر معمولا سالم نیست، چربی نیست (مثلا آب یا عضله یا هردو از دست می‌روند) و سریع هم بر می‌گردد. شک نکنید رژیمی که با این سرعت وزن را کاهش دهد، بهترین رژیم لاغری نیست.

 

رژیم کانادایی در دوران شیردهی

رژیم کانادایی در دوران شیردهی کارایی چندانی ندارد؛ چون طبق منابع موثق، مادران شیرده باید روزانه حداقل 1800 کالری دریافت کنند. البته این گروه از مادران با دریافت این میزان کالری هم می‌توانند بدون عوارض وزن کم کنند.

رژیم آنها باید سرشار از میوه، سبزیجات و سایر مواد مغذی باشد، کربوهیدرات‌های بی‌ارزش و هله هوله (Junk Food) در آن به حداقل برسد، و مهمتر از همه اینها، تحت نظر متخصص باشد.

علاوه بر رژیم کانادایی در دوران شیردهی، این رژیم برای خانم‌های باردار، کودکان، افراد مبتلا به دیابت یا سرطان‌های خاص نیز اصلا توصیه نمی‌شود.

رژیم کانادایی سه هفته ای

معایب رژیم لاغری کانادایی ۱۵ روزه

رژیم غذایی لاغری کانادایی دارای معایبی است که ممکن است به بدن فرد آسیب‌هایی وارد کند. مهم‌ترین این اشکالات و کمبودها در ادامه ذکر شده‌اند.

حذف صبحانه

صبحانه از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین وعده‌های غذایی است. در این رژیم صبحانه حذف شده و هیچ ماده غذایی مفید و مغذی در آن قرار داده نشده است. در وعده صبحانه فرد تنها می‌تواند قهوه، چای یا شیر مصرف کند.

نداشتن چربی و کربوهیدرات ضروری

بدن فرد حتی در حین رژیم نیز باید چربی‌های سالم و کربوهیدرات موردنیاز را دریافت کند. اما متاسفانه در این رژیم به هیچ عنوان از چربی و کربوهیدرات خبری نیست و این مسئله ممکن است آسیب‌هایی را به همراه داشته باشد.

اختلاف کالری در روزهای مختلف

همان‌طور که در جدول مشاهده می‌کنید، میزان کالری که فرد در روز‌های مختلف دریافت می‌کند، بسیار متفاوت است. در برخی از روزها میزان کالری دریافتی بالا بوده و روزهای دیگر بسیار کاهش می‌یابد. به همین دلیل فرآیند چربی سوزی با شوک همراه می‌شود.

کمبود مواد مغذی

این رژیم با توجه به برنامه غذایی مشخص شده نمی‌تواند ویتامین‌ها و مواد مغذی موردنیاز بدن را تأمین کند. مواد غذایی که در طول روز مصرف می‌شود بسیار پایین بوده و جوابگوی حجم موردنیاز ویتامین‌ها نخواهد بود.

روند کوتاه مدت

این رژیم تنها در مدت زمان خاصی باعث کاهش وزن فرد شده و روندی اصولی برای اصلاح سبک غذایی و کاهش وزن فرد به همراه ندارد. اگر از رژیم‌های اصولی استفاده کنید پس از مدتی سبک غذایی شما اصلاح شده و در زمان‌های غیر رژیم نیز غذاهای سالم به میزان کافی مصرف می‌کنید.

سخن آخر

کاهی وزن و رسیدن به تناسب افراد برای تمام افراد خوشایند است و اعتماد به نفس آن‌ها را افزایش می‌دهد. رژیم‌های غذایی متفاوتی برای کاهش وزن در دسترس هستند. شما می‌توانید با مراجعه به پزشک با توجه به شرایط بدنی خود رژیم مناسب را دریافت کنید. رژیم لاغری کانادایی یکی از انواع رژیم‌های در دسترس است که در بازه زمانی کوتاه به مدت 15 روز میزان زیادی از وزن فرد را کم می‌کند. البته این رژیم دارای معایبی است که در این مقاله به طور مفصل به آن‌ها اشاره. شما تجربه استفاده از این رژیم را داشته‌اید؟

4.6/5 - (16 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
دریافت رژیم