رژیم لاغری کاهش وزن 8 کیلو در یک ماه | چنگال

رژیم لاغری ۸ کیلو در یک ماه چگونه امکان پذیر است؟

رژیم لاغری ۸ کیلو در یک ماه یک روش لاغری سریع است که می‌تواند در مدت کوتاهی، شما را به وزن ایده آلتان برساند. ممکن است به یک مهمانی یا مراسم عروسی دعوت شده و نیاز به یک روش کاهش وزن سریع داشته باشید؛ در چنین شرایطی می‌توانید به سراغ برنامه رژیم لاغری ۸ کیلو در یک ماه بروید، اما آیا کاهش وزن 8 کیلو در 1 ماه مناسب است و به بدن آسیبی نمیزند؟

با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی بیشتر این نوع رژیم لاغری می‌پردازیم.

آیا رژیم لاغری ۸ کیلو در یک ماه امکان‌پذیر است؟

واضح است که کم کردن ۸ کیلوگرم در یک ماه اصلا کار ساده ای نبوده، اما غیرممکن نیست. کاهش وزن زیاد در مدت زمان محدود، اصول و قواعد خاص خود را دارد و شما باید مطابق با آن‌ها پیش بروید تا در طول رژیم، کم‌ترین میزان آسیب به بدنتان وارد شود. در صورتی که به دنبال کاهش وزن سریع هستید، نباید صرفا به یک روش تکیه کنید؛ بلکه بهتر است تا ورزش و رژیم غذایی را در موازات هم پیش ببرید تا بتوانید بهترین نتیجه را در  کوتاه‌ترین زمان ممکن کسب کنید.

از آنجایی که کاهش ۸ کیلوگرم در یک ماه، مقدار زیادی است، توصیه می‌کنیم که حتما با مشورت پزشک و متخصص در امور تغذیه اقدام به این کار بکنید. در این صورت شرایط جسمی شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورتی که توانایی این کاهش وزن را نداشته باشید، پزشک این کار را برای شما ممنوع می‌کند.

اصول کلی برای لاغر کردن 8 کیلو در یک ماه

رژیم‌های لاغری متنوعی وجود دارند که می‌توانند در طول یک ماه، شما را به کزن دلخواهتان برسانند و حدود ۸ کیلوگرم از وزنتان را کاهش دهند. از مهمترین اصول اساسی در تمامی این رژیم‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شما باید میزان کربوهیدرات مصرفی خود را به حداقل برسانید.
  • نوشیدن ۸ تا ۱۲ لیوان آب در طول روز نیز از دیگر الزاماتی است که در طول رژیم باید انجام دهید. مصرف آب ضمن لاغری باعث شفافیت بیشتر پوست و موهای شما نیز می‌شود.
  • در رژیم لاغری ۸ کیلو در یک ماه، به هیچ عنوان از تاثیر صبحانه غافل نشوید. توصیه می‌کنیم که در این دوره یک ماهه، به خوبی صبحانه میل کنید تا در عوض بتوانید وعده ناهار را سبک‌تر بخورید.
  • میان‌وعده ها و چاشنی‌ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید تا سریع‌تر به وزن دلخواه خود برسید.
  • برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر این رژیم، بهتر است تا ورزش را در راستای آن قرار دهید. روزانه تنها ۴۵ دقیقه پیاده‌روی نیز می‌تواند بسیار کمک کننده باشد و روند کاهش وزن شما را تا حد زیادی تسریع کند.
  • مصرف چای سبز، قهوه و سایر موادغذایی چربی سوز نیز در این دوره توصیه شده است؛ چراکه باعث بهبود عملکرد روده و کبد شما شده و سموم و چربی‌های اضافی انباشته شده در اندام‌هایتان را دفع می‌کنند.

علی‌رغم اینکه امروزه این رژیم‌ لاغری ماهیانه و یا کوتاه مدت تر بسیار رواج پیدا کرده‌اند و در مدت کوتاهی می‌توانند افراد را به وزن دلخواه‌شان برسانند، توصیه می‌کنیم که از روش‌های استاندارد برای لاغری استفاده کنید. به صورت کلی کاهش ۴ تا ۶ کیلوگرم در ماه از طریق رژیم غذایی و یا ورزش، میتواند طبیعی و منطقی باشد؛ اما در صورتی که کاهش وزن شما از این مقدار بیشتر  شود، ممکن است آسیب‌های جدی به جسم‌تان وارد شده و خطرات مختلفی سلامتی شما را تهدید کند. بنابرین بهتر است از رژیم اصولی استفاده کنید تا زیر نظر متخصص، از عوارض رژیم در امان بمانید.

 

با لاغر کردن 8 کیلو در یک ماه، تغییر اندام را سریع حس می کنید

 

روش های سریع کردن زمان لاغری

کم کردن 8 کیلو وزن آن هم در مدت محدود یک ماهه ممکن است به تنهایی با یک رژیم غذایی امکان پذیر نباشد. برای رسیدن به هدف، باید رژیم شما دقیق بر اساس کالری چیده شده باید و از کالری مواد غذایی که می خورید مطمئن باشید. داشتن ورزش و متفاوت کردن وعده های غذایی نیز در این زمینه کمک کننده است.

برای اینکه در مدت زمان کوتاهی به وزن موردنظر خود برسید، لازم است تا اقدامات متنوعی را انجام دهید. در ادامه به عوامل کمک‌کننده در این مسیر به عنوان نکات رژیم لاغری سریع اشاره می‌کنیم.

 

تعیین وزن هدف

در اولین گام شما باید وزن هدف خود را در پایان دوره یک ماهه مشخص کنید. در اینجا اگر قصد دارید که هشت کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید، باید این مقدار را به عنوان هدف برای خودتان در نظر بگیرید. تعیین هدف باعث ایجاد انگیزه بیشتری در شما می‌شود. اگر وزن هدف شما با کاهش وزن کمتری قابل دستیابی است، نیازی نیست از رژیم های سخت 8 کیلو لاغری یک ماهه استفاده کنید. پس از اتمام یک دوره یک ماهه رژیم، وزن خود را با قبل مقایسه کنید تا نحوه عملکرد را سنجیده و برای ادامه رژیم انگیزه داشته باشید.

تهیه برنامه غذایی یک ماه 8 کیلو

سپس باید به سراغ یک برنامه غذایی لاغری متناسب با وزن هدفی که انتخاب کرده‌اید بروید. این برنامه غذایی باید به گونه‌ای باشد که تمام مواد مغذی و موردنیاز بدن‌تان را تامین کند. یک برنامه یک ماهه متناسب با وضعیت جسمانی شما باید تعیین شود؛ به همین خاطر توصیه می‌کنیم تا از یک فرد متخصص در امور تغذیه چنین برنامه ای را دریافت کنید. برای اینکه 8 کیلو در ماه کاهش وزن داشته باشید، رژیم لاغری شما باید از رژیم های عادی کم کالری تر باشد تا نتیجه بهتری در کاهش وزن داشته باشد.

قرار دادن ورزش در برنامه روزانه

از دیگر اقداماتی که برای رژیم لاغری ۸ کیلو در یک ماه باید انجام دهید، قرار دادن ورزش در برنامه روزمره زندگی‌تان است. ورزش یک عامل تاثیرگذار در روند لاغری و کاهش وزن است که اصلا نباید از آن غافل شوید. افزایش تحرک باعث افزایش و بهبود سوخت‌وساز و متابولیسم بدن شما می‌شود. ورزشی که باعث بالا رفتن ضربان قلب شما در حد بسیار کمی بشود، می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در لاغری موضعی شکم و پهلوهایتان داشته باشد.

 

کالری شماری برای لاغری 8 کیلویی

در برنامه رژیم لاغری ۸ کیلو در یک ماه، شما باید در هر هفته ۲ کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید تا در انتهای ماه بتوانید به کزن ایده آل خود برسید. شما با کاهش روزانه ۵۰۰ کالری، می‌توانید کمک بسیار زیادی به روند کاهش وزن خود بکنید. اکثر افراد کالری شماری را در طول رژیم لاغری ۸ کیلو در یک ماه رایگان فراموش می‌کنند؛ اما به شما توصیه می‌کنیم که اصلا از تاثیر این کار غافل نشوید. (مشاهده نکات رژیم کالری شمار)

 

جایگزینی مواد غذایی

در صورتی که قصد دارید تا بهترین نتیجه را از رژیم لاغری خود دریافت کنید، لازم است تا عادات غذایی بهتری را جایگزین عادات غذایی قبلی خود بکنید. توصیه می‌کنیم که به سراغ موادغذایی سالن مانند میوه‌ها و سبزیجات بروید که دارای فیبر بیشتری هستند. در این حالت عملکرد دستگاه گوارش شما نیز تا حد زیادی بهبود پیدا می‌کند. ( مشاهده جدول کالری مواد غذایی)

 

با رعایت اصول رژیم، در مدت یک ماه 8 کیلو کم کنید

 

امکان بازگشت وزن در رژیم 8 کیلو یک ماهه

زمانی که به صورت فشرده اقدام به کاهش وزن کنید، ممکن است بازگشت وزن شما نیز سریع باشد. برای جلوگیری از بازگشت وزن به حالت قبل، بهتر است پس از اتمام رژیم نیز مصرف مواد غذایی را کنترل کنید تا میزان چربی و کربوهیدرات مصرفی شما در طی روز زیاد نباشد. در صورت عدم کنترل مواد غذایی بعد از اتمام رژیم 8 کیلویی در ماه، زحمات شما هدر رفته و به وزن قبل بر میگردید. ادامه دادن ورزش، جلوگیری از خوردن اضافه قند، چربی و کربوهیدرات و همچنین استفاده ار رژیم های ساده تر می تواند از بازگشت وزن جلوگیری کند.

جمع‌بندی

رژیم لاغری ۸ کیلو در یک ماه، رویای بسیاری از افرادی است که از اضافه وزن خود رنج می‌برند. کاهش این مقدار نیازمند تلاش بسیار زیادی است و اصلا به سادگی به دست نمی‌آید. در قسمت‌های قبلی به صورت کلی به معرفی راهکارهای موثر در این زمینه و اقداماتی که شما باید انجام دهید تا بیشترین تاثیر را از این برنامه رژیم غذایی دریافت کنید را ارائه کردیم. با به کارگیری اقدامات فوق و برنامه رژیم لاغری ۸ کیلو در یک ماه، می‌توانید به صورت تضمینی و در مدت زمان کوتاهی، به وزن موردنظر خود برسید.

4.7/5 - (18 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
دانلود نسخه IOS اپلیکیشن چنگال
دریافت رژیم