جلوگیری از لاغری صورت در رژیم با راهکارهای عملی | چنگال
دانلود اپلیکیشن چنگال
x
 

دلیل لاغری صورت در رژیم و روش های جلوگیری از آن

جلوگیری از لاغری صورت در رژیم

جلوگیری از لاغری صورت در رژیم از آن جهت مهم است که برخلاف تصور عمومی (و برخلاف چیزی که اکثرا دوست دارند بشنوند)، چیزی به نام لاغری موضعی نداریم. البته به این معنا نیست که نمی‌توان با رعایت برخی نکات یا انجام یکسری تمرینات، به کاهش اثرات این اتفاق و درمان لاغری صورت بعد از رژیم کمک کرد.

با ما همراه باشید تا ببینیم رژیم بدون لاغری صورت چقدر واقعیت دارد؛ و ایا با رژیم صحیح لاغری باز هم صورت لاغر میشود یا خیر؟ همچنین، به شما خواهیم گفت چطور اجازه ندهید چین و چروک‌ها با کاهش وزن خود را نشان دهند، و چگونه می‌توان بعد از پایان رژیم به پر شدن صورت‌ کمک کرد.

دلایل لاغر شدن صورت در رژیم لاغری

اگر پوست‌تان نازک است، احتمالا بیشتر به دنبال راهی برای جلوگیری از این اتفاق هستید. چون نازک بودن پوست می‌تواند شما را بیشتر در معرض افتادگی صورت در صورت کاهش وزن قرار دهد.

عوامل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود برخی افراد پوست صورت نازک‌تری داشته باشند. در مجموع، این موضوع به نوع پوست و ژنتیک بر می‌گردد. با ارزیابی توسط متخصص می‌توانید ببینید چه نوع پوستی دارید. اما واقعیت اینجاست که هیچ راهکار خاصی برای جلوگیری از لاغری صورت در رژیم وجود ندارد.

هرچند اضافه وزن می‌تواند سلامت بدن را به خطر بیندازد، اما لاغری بیش از حد مخصوصا در مدت زمان کوتاه چربی صورت را از بین می‌برد. آن‌موقع شما می‌مانید و گونه‌های توخالی و اسکت گونه و فکی که به شدت خودنمایی می‌کنند. این موضوع می‌تواند چهره را پیر کرده، و حتی چین و چروک‌های ریز را برجسته‌تر کنند.

از آنجا که عملا نمی‌توان از آب شدن چربی‌هایی که صورت را شکل می‌دهند هنگام کاهش وزن جلوگیری کرد، بهترین کار برای کمک به جلوگیری از لاغری صورت در رژیم لاغری، کاهش وزن به صورت اصولی و بلندمدت است. مخصوصا اگر ورزش را فراموش نکنید.

به این ترتیب هم عضله‌ها اجازه نمی‌دهند پوست‌تان افتاده شود، و هم پوست می‌تواند خود را با شرایط جدید وفق دهد و دچار چین و چروک نشود. فرصتی که در صورت کاهش وزن غیراصولی و ناگهانی از دست می‌رود.

حالا اینجا چند سوال پیش می‌آید:

آیا با رژیم صحیح لاغری باز هم صورت لاغر میشود؟

 

آیا رژیم بدون لاغری صورت نداریم؟

هرچند رژیم غذایی مهمترین نقش را در کاهش وزن ایفا می‌کند؛ اما آن هم باعث چربی‌سوزی و لاغری موضعی نمی‌شود. حقیقت این است که حتی ورزش (که به اندازه رژیم در کاهش وزن موثر نیست) هم نمی‌تواند چنین تاثیری روی بدن بگذارد.

اینکه بخواهید انتخاب کنید کدام قسمت از بدن‌تان چربی از دست بدهد، ممکن نیست. اینطور بگوییم، شما حتی اگر روزی دوساعت هم فقط تمرین‌های شکمی یا رژیم لاغری شکم داشته باشید، همچنان چربی‌سوزی در تمام بدن‌تان اتفاق می‌افتد.

این موضوع بارها در پژوهش‌ها و تحقیقات مختلف ثابت شده است. بنابراین، باید بگوییم خیر. رژیم بدون لاغری صورت نداریم. می‌پرسید ایا با رژیم صحیح لاغری بازهم صورت لاغر میشود؟ در بخش بعد به این سوال پاسخ داده‌ایم.

ایا با رژیم صحیح لاغری بازهم صورت لاغر میشود؟

بالاتر توضیح دادیم که اگر اصولی وزن کم کنید، پوست صورت‌تان دچار عوارض شدید نخواهد شد. اما منظور این نیست که سلول‌های چربی صورت‌تان اصلا آب نخواهند شد. اجازه دهید بیشتر توضیح دهیم.

وقتی وزن کم می‌کنید، در اصل سلول‌های چربی را از دست نمی‌دهید. این سلول‌ها فقط کوچک می‌شوند. کاهش وزن به طور معمول باعث کاهش چربی به شکلی متناسب در سراسر بدن شما می‌شود. یعنی شما بیشترین چربی را از ناحیه‌ای در بدن از دست می‌دهید، که در آن مقدار بیشتری چربی ذخیره شده است.

به همین دلیل حتی پس از کاهش وزن هم بدن‌تان تقریبا همان فرم قبل را دارد، اما نسخه جمع‌وجورتر آن است. همچنین، بیشتر افراد معمولا ابتدا از آخرین جایی که چربی را ذخیره کرده است، چربی از دست می‌دهند. بنابراین، اگر صورت لاغری داشتید که با افزایش وزن گردتر می‌شد، ممکن است وقتی لاغر می‌شوید گونه‌هایتان کوچک‌تر بشوند.

 

بهترین راه جلوگیری از لاغر شدن صورت بعد رژیم

 

 

در این بین، چربی‌های اطراف چشم کمی متفاوت هستند. وقتی افزایش سن یا کاهش وزن گونه افتاده می‌شود، دیگر نمی‌تواند به عنوان نگهدارنده‌ای محکم برای پلک پایینی عمل کند. در نتیجه، پلک پایینی (به انضمام چربی‌های آن) هم می‌افتد و حالتی پف‌کرده پیدا می‌کند. متاسفانه این روند را هم نمی‌توان متوقف کرد.

حالا متوجه شدید که ایا با رژیم صحیح لاغری بازهم صورت لاغر میشود یا خیر؟ پاسخ مثبت است. رژیم صحیح هم سلول‌های چربی صورت را کوچک می‌کند، اما مشخصا به جلوگیری از چروک صورت در رژیم لاغری و سایر عوارض نامطلوب کمک قابل توجهی می‌کند. برخی از افراد نیر ممکن است خودشان تمایل به لاغر شدن صورت داشته باشند که در این صورت بهتر از رژیم لاغری صورت استفاده کنند.

کمبود ویتامین هایی که در لاغری صورت تاثیر دارند

صورت لاغر می تواند ناشی از کمبود مصرف بسیاری از مواد غذایی باشد که ژنتیک فرد نیز در آن تاثیر دارد. با این حال، کمبود ویتامین همچنین می تواند موجب این لاغری باشد.
ویتامین B2 که به نام ریبوفلاوین نیز شناخته می شود، برای سلامت پوست، مو و ناخن ها ضروری است. کمبود این ویتامین می تواند باعث رنگ پریدگی پوست و لاغری صورت شود.
ویتامین B12 برای تولید گلبول های قرمز خون و حفظ سیستم عصبی مهم است؛ کمبود این ویتامین می تواند باعث رنگ پریدگی پوست، ضعف و خستگی شود که می تواند باعث لاغری صورت شود. همچنین آهن برای تولید هموگلوبین، که اکسیژن را در خون حمل می کند، ضروری است. کمبود آهن می تواند باعث کم خونی شود که منجر به رنگ پریدگی پوست و لاغر شدن صورت می شود.
مصرف برخی از ویتامین ها در طول رژیم لاغری مانند ویتامین c و ویتامین K تا حدودی به سلامت صورت و جلوگیری از لاغر شدن آن کمک می کند.

راهی برای پر شدن صورت بعد از رژیم لاغری وجود دارد؟

با توجه به توضیحاتی که تا اینجا دادیم، حتما می‌توانید حدس بزنید که نمی‌توان برای درمان لاغری صورت بعد از رژیم سراغ رژیم‌های افزایش وزن رفت. چون درست مانند چربی‌سوزی، چاق شدن موضعی هم نداریم.

اگر این موضوع شما را آزار می‌دهد، می‌توانید سراغ راه‌حل‌های زیبایی‌ای بروید که از فیلرها یا همان پرکننده‌های پوستی استفاده می‌کنند. همچنین، تعهد به ماساژ، روتین‌های پوستی و محصولات تخصصی هم می‌توانند مانع از آن شوند که پوست‌تان رنگ‌پریده و بیمار به نظر برسد.

شاید درمان لاغری صورت بعد از رژیم و راهکارهای پر شدن صورت بعد از رژیم لاغری به آن صورت که مدنظرتان است وجود نداشته باشند، اما قطعا روش‌هایی برای حفظ سلامت پوست و چروک شدن آن وجود دارد که در ادامه بررسی‌شان کرده‌ایم.

راهکارهای جلوگیری از چروک و لاغری صورت در رژیم

کاهش وزن برای افرادی که اضافه وزن دارند یا دوست دارند فیت‌تر باشند، موفقیت بزرگی است. اما در این مسیر اتفاقات ناخوشایندی هم می‌افتد. شاید ناگوارترینِ آنها تاثیر کاهش وزن روی پوست، و به‌ویژه پوست صورت باشد.

اگر هنگام کاهش وزن از پوست‌تان مراقبت نکنید، باید خود را برای عواقبی جدی از جمله شل شدن پوست که می‌تواند منجر به ایجاد چین و چروک و استرچ مارک شود، آماده کنید. خوشبختانه چند راه برای جلوگیری از چروک صورت در رژیم لاغری وجود دارد که می‌توانید انجام دهید:

 

روش های موثر در جلوگیری از چروک و لاغری صورت بعد از رژیم

 

پوست‌تان را مرطوب کنید

یکی از ساده‌ترین کارها برای جلوگیری از چروک صورت در رژیم لاغری، حداقل روزی دوبار مرطوب کردن پوست‌تان یکبار صبح و یکبار شب قبل از خواب است. یک مرطوب‌کننده خوب به چند شکل به پوست‌تان کمک می‌کند:

رطوبتی که (در صورت عدم استفاده از مرطوب‌کننده) از پوست تبخیر میشد را نگه می‌دارد؛
به عنوان یک آبرسان موضعی عمل می‌کند؛
مواد مغذی ضروری‌ای را فراهم می‌کند که پوست شما را سالم و شاداب نگه می‌دارد.
برای اینکه اینکار بهتر به جلوگیری از چروک صورت در رژیم لاغری کمک کند، متخصصان پیشنهاد می‌کنند از مرطوب‌کننده‌های استفاده کنید که از کره کاکائو ساخته شده و حاوی ویتامین‌های C و E هستند. چنین محصولاتی آنتی‌اکسیدان‌های پوست را تامین، و به ایجاد کلاژن و الاستین کمک می‌کنند.

به اندازه کافی آب بنوشید

برای تعهد به این مورد، لازم نیست حتما نگران جلوگیری از لاغری صورت در رژیم و ظاهر شدن چین و چروک‌ها باشید. نوشیدن آب در حالت عادی هم برای حفظ سلامت پوست بسیار توصیه شده است.

نوشیدن آب زیاد (حداقل هشت لیوان) برای داشتن پوستی جوان ضروری است. هرچند مرطوب‌کننده از این نظر کمک بزرگی می‌کند، اما مصرف آب همچنان مهمترین عامل برای حفظ رطوبت پوست و جلوگیری از چروک صورت در رژیم لاغری است.

نکته: از نوشیدنی‌های شیرین مانند نوشیدنی‌های انرژی‌زا، آبمیوه‌ها و حتی آب‌های گازدار پرهیز کنید. ( مشاهده نکات رژیم لاغری با مایعات)

سیگار نکشید

سیگار کشیدن و حتی قرار گرفتن در معرض دود دست دوم پوست را خشک می‌کند. این موضوع در کنار تاثیرات رژیم لاغری (مخصوصا رژیم‌های غیر اصولی)، می‌تواند چین و چروک پوست را تشدید کند.

میوه و سبزیجات برای جلوگیری از لاغری صورت

مصرف میوه و سبزیجات در طول روز وقتی رژیم گرفته‌اید هم می‌تواند به جلوگیری از لاغری صورت در رژیم و چروک شدن آن کمک کند. این غذاها مواد مغذی باارزشی را برای سلامت پوست فراهم کرده، و به آبرسانیِ آن هم کمک می‌کنند (چون خودشان حاوی مقدار زیادی آب هستند).

در حالت کلی، پیشنهاد می‌شود روزانه سه تا پنج واحد میوه و سبزیجات بخورید تا بدن و پوست‌تان دچار عوارض کاهش وزن نشود. ( نکات رژیم لاغری میوه)

ورزش (قدرتی) کنید

چندبار در هفته ورزش کردن هم به جلوگیری از چروک صورت در رژیم لاغری کمک می‌کند. ورزش که می‌تواند کاتالیزور کاهش وزن باشد، به ایجاد فیبرهای عضلانی جدیدی که به پوست می‌چسبند و آن را محکم روی بدن نگه می‌دارند هم کمک می‌کند.

کمترین میزان عضله‌سازی با ورزش‌های قدرتی هم می‌تواند پوست را صاف و سالم نگه دارد.

تمرینات صورت بر رفع لاغری

این تمرینات می‌توانند ظاهر صورت را بهبود بخشد، با پیری مبارزه کنند و قدرت عضلانی را بالا ببرند. محبوب‌ترین آنها صورت ماهی است، درست مانند کاری که در بچگی می‌کردید. این حالت را حداقل 10 ثانیه نگه دارید و چند بار در طول روز تکرار کنید. باد کردن صورت هم یک تمرین موثر دیگر است.

انجام این تمرینات دوبار در روز به مدت هشت هفته می‌تواند ضخامت عضله را افزایش داده و به جوانسازی و جلوگیری از لاغری صورت در رژیم کمک کند.

 

کاهش وزن، بدون نیاز به درمان لاغری صورت بعد از رژیم!

امیدواریم با خواندن این مطلب دید واقع‌بینانه‌تری از عبارات جذابی مانند رژیم بدون لاغری صورت، درمان لاغری صورت بعد از رژیم و نمونه‌های مشابه به شما داده باشیم.

مراجعه به یک متخصص و کاهش وزن اصولی زیر نظر او می‌تواند خیال شما را از بابت عوارض ناشی از کاهش وزن کاملا راحت کند.

4.8/5 - (18 امتیاز)

نویسنده:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
دریافت رژیم